Doprava

Autobusová, vlaková i letecká doprava

Zvláštní parní vlak ČD přiveze návštěvníky na zahájení letošní turistické sezóny v Písku

Napsal admin • Čer 9th, 2010 • Rubrika: České dráhy

Vlakem za celodenní zábavou pro malé i velké, to je nabídka zvláštního  vlaku Cipísek, který vypravují České dráhy v sobotu 22. května. Výletní spoj je určený návštěvníkům akce Cipískoviště, která otevírá letní turistickou sezónu v Písku.

„Zvláštní parní vlak vypravujeme na trase z Českých Budějovic do Písku a zpět. Vyjíždí v 8:27 z hlavního nádraží v Českých Budějovicích. Do Písku přijede v 9:41. Parní vlak pak dále pokračuje na výletní okruh směr Čížová, Vráž, Mirovice, Březnice a zpět, s odjezdem v 10:09 z Písku, návrat zpět do Písku je ve 12:36 hodin,“ uvedl Pavel Kosmata z Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Českých Budějovicích.

Pořadatelem Cipískoviště 2010 je město Písek, České dráhy jsou jedním z partnerů. Ve dnech 21. – 23. května se uskuteční desítky sportovních a kulturních akcí, například plovoucí podium na Otavě u Kamenného mostu, pochod pohádkovým lesem, muzejní noc, závod dračích lodí, den otevřených dveří muzeí a další.
Celodenní rodinné jízdné (2 dospělí, 3 děti do 15 let) stojí 200 Kč,  jednosměrné České Budějovice – Březnice stojí 100 Kč, zpáteční České Budějovice – Březnice 160 Kč, rodinné (2 dospělí, 3 děti do 15 let) Březnice – Písek 100 Kč a jednosměrné Březnice – Písek stojí 60 Kč. Děti do 15 let mají 50% slevu z jednosměrného nebo zpátečního jízdného. Přeprava jízdních kol stojí 20 Kč na celý den za jedno kolo.

Zvláštní výletní parní  vlak Cipísek
(jede 22. května 2010)
příjezd stanice odjezd
České Budějovice 8:27
8:37 Hluboká nad Vltavou 8:41    8:4119:20
8:48 Zliv 8:50  8:50819:07
8:58 Dívčice 9:00
9:08 Číčenice 9:10
9:19 Protivín 9:24
9:33 Putim 9:35
9:41 Písek 10:09
10:19 Čížová 10:20
10:29 Vráž u Písku 10:30
10:43 Čimelice 10:44
10:53 Mirovice 10:54
11:06 Březnice 11:39
11:51 Mirovice 11:52
12:01 Čimelice 12:02
12:15 Vráž u Písku 12:16
12:25 Čížová 12:26
12:36 Písek 17:44
17:50 Putim 17:53
18:02 Protivín 18:06
18:16 Číčenice 18:31
18:41 Dívčice 18:42
18:49 Zliv 18:50
18:56 Hluboká nad Vltavou 19:00
19:21 České Budějovice
Č

Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku