Doprava

Autobusová, vlaková i letecká doprava

Žluté vlaky jsou na kolejích

Napsal admin • Čer 9th, 2010 • Rubrika: STUDENT AGENCY

Ve čtvrtek 22.dubna představuje společnost STUDENT AGENCY své první vlaky. Jedná se o moderní nízkopodlažní motorové jednotky Siemens. Soupravy jsou pořízeny formou operativního leasingu od společnosti Alpha Trains.

RegioJet, dceřiná společnost STUDENT AGENCY a licencovaný železniční dopravce, bude tyto vlaky provozovat v rámci kampaně „Žluté jaro na železnici“.
Objeví se tak postupně ve všech krajích, pro které RegioJet zpracoval závazné nabídky na provozování regionální dopravy. Tyto prezentační jízdy budou pokračovat do konce července a postupně v každém ze čtyř krajů (Ústecký, Olomoucký, Jihomoravský a Plzeňský) budou každodenně vlaky RegioJet vozit cestující v pravidelném provozu (do práce, do školy, za zábavou).

Smyslem celé kampaně je upozornit na katastrofální stav zadávání zakázek ve veřejné dopravě. Kraje na konci minulého roku bez výběrových řízení zadali provozování železniční dopravy Českým drahám přesto, že provozování vlaků nabízeli i jiní dopravci a to za podstatně výhodnějších podmínek pro kraje i cestující.
Konkurenčními nabídkami se ale hejtmani vůbec nezabývali. „S výrobci a leasingovými firmami jsme měli dohodnutý nákup zhruba padesáti moderních vozidel, od nejmenších motorových jednotek po velkokapacitní příměstské soupravy. Hejtmani to ale odmítli, rozhodli se, protizákonně a v rozporu s principy evropského práva, zadat všechny zakázky bez výběrových řízení Českým drahám a dalších deset let draze platit nekvalitu a nespolehlivost,“ komentuje majitel STUDENT AGENCY Radim Jančura.

Vlaky se objeví nejprve v Ústeckém kraji, kde budou zajišťovat dopravu na dvou tratích: o víkendech na legendární dráze z Děčína do Krupky, ve všedních dnech pak spojí Ústí nad Labem s Litvínovem. Důležité spojení Litvínova a Ústí n.L. dosud vždy vyžadovalo přestup v Teplicích, vlaky STUDENT AGENCY spojí obě města bez přestupu. „Chceme tím ukázat, že moderní vozidla přináší na železnici nejen komfort a rychlost, ale umožňují i nová řešení dopravní nabídky,“ uvádí k výběru tratí v Ústeckém kraji Jiří Schmidt, obchodní ředitel RegioJetu.

Motorové jednotky ve žlutých barvách nabídnou cestujícím občerstvení na palubě a další služby, například připojení k internetu zdarma pro všechny cestující.
RegioJet současně představí nový koncept odbavení cestujících, postavený na nejmodernějších on-line terminálech, v blízké době fungujících pro vlaky i autobusy.

Jízda vlaků bude zabezpečena zkušenými strojvedoucími s dlouholetou praxí v řízení moderních motorových jednotek. Každý vlak bude rovněž doprovázet palubní stewardka. „V současné době evidujeme stovky žádostí o práci na železnici, především z řad současných zaměstnanců ČD. Je to přirozené – strojvedoucím nabízíme lepší platové podmínky, skvělé pracovní prostředí v moderních vozidlech a režijní výhody v podobě karty In-Gold na první třídu ve všech vlacích v celé zemi.
Znovu se tak potvrzuje, že otevření dopravního trhu je pro zaměstnance jednoznačně prospěšné,“ hodnotí personální zajištění provozní ředitel RegioJetu Jan Paroubek.


Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku