Doprava

Autobusová, vlaková i letecká doprava

Výběrové řízení na koupi Duty Free má vítěze

Napsal admin • Čer 9th, 2010 • Rubrika: České aerolinie (ČSA)

Ve výběrovém řízení na koupi samostatné obchodní jednotky Českých aerolinií Duty Free zvítězil člen mezinárodní skupiny Lagardére Services, společnost Aelia Czech Republic. Výsledek tendru, stejně jako smluvní podmínky transakce, schválila i Valná hromada Českých aerolinií. Ta dnes na svém mimořádném zasedání potvrdila také záměr Českých aerolinií vyčlenit aktivity spojené s odbavením letadel a cestujících do samostatné dceřiné společnosti.

Posledního kola výběrového řízení na koupi Duty Free, včetně prodeje na palubách letadel, se zúčastnily tři renomované společnosti. Ve faxové aukci, kde rozhodovala cena, nabídla nejlepší podmínky společnost Aelia, a to částku ve výši 764 000 000 Kč.

Celková cena překročila naše očekávání. Účast kvalitních zájemců je devizou každého výběrového řízení a zárukou dobré ceny. To se potvrdilo i v tomto případě,“ uvedl v dané souvislosti prezident Českých aerolinií Miroslav Dvořák a doplnil: „Těší mne, že zvítězil partner, který má s provozováním Duty Free bohaté zkušenosti a pro kterého jsou tyto aktivity hlavním předmětem podnikání. České aerolinie získají finanční částku, která je významně posílí. Výtěžek z prodeje bude plně použit na realizaci dalších stabilizačních opatření. České aerolinie se zároveň budou moci lépe zaměřit na svůj vlastní core business, kterým je letecká přeprava.

Aelia Czech Republic je společným podnikem Aelia Group a HDS Retail Czech Republic. Oba subjekty jsou součástí skupiny Lagardere Services, která je jedním ze světových lídrů specializovaných na prodej v dopravních zónách. „Vítězství v tomto výběrovém řízení posílí naši pozici na evropském trhu, zejména ve střední Evropě,“ řekl Richard Kalhous, generální ředitel HDS Retail Czech Republic a dodal: „Chtěl bych poděkovat všem pracovníkům a poradcům Českých aerolinií, kteří se účastnili tohoto procesu, za vysoce profesionální přístup a spolupráci.“  Na výběrovém řízení spolupracovala společnost UniCredit CAIB Czech Republic a advokátní kancelář Pokorný, Wagner & spol.

Projekty Duty Free i vyčlenění handlingu (aktivit souvisejících s odbavením letadel a cestujících do stoprocentní dceřiné společnosti, viz tisková zpráva zde) jsou součástí plánu dlouhodobé stabilizace Českých aerolinií. Dalším z opatření bude již dříve avizovaný prodej administrativní budovy APC společnosti Letiště Praha. Tento záměr minulý týden potvrdila i Dozorčí rada Českých aerolinií.


Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku