Doprava

Autobusová, vlaková i letecká doprava

STUDENT AGENCY dnes startuje velkou kampaň proti loupeživému chování politiků.

Napsal admin • Čer 9th, 2010 • Rubrika: STUDENT AGENCY

Radim Jančura, majitel STUDENT AGENCY, kterému byl tento týden znemožněn vstup na regionální železnice, zahájil dnes masivní kampaň, ve které chce vyburcovat českou veřejnost, aby už konečně řekla „Ne“ arogantnímu a prospěchářskému chování českých politiků.

Kraje v čele s hejtmany ČSSD totiž v rozporu s právem a rozhodnutím Evropské komise nevypsaly výběrová řízení na dodavatele železniční dopravy v krajích. Na zakázce za celkem 150 miliard korun se domluvily opět napřímo s Českými drahami. „Proč kraje povozce železnice netendrovaly, je opravdu zvláštní. Kdyby byly přece České dráhy nejlevnější a nejlepší, tak by zakázky dostaly i v rámci řádných výběrových řízení,“ sděluje své rozhořčení Radim Jančura. „Naše propočty jasně ukazují, že kdyby všechny kraje řádně tendrovaly, tak by ušetřily téměř 22 miliard ze svých rozpočtů!“ dodává Radim Jančura.

Kampaň proti špinavé politice probíhá na internetu i v tisku. Řada celostátních a regionálních rádií vysílá minutové spoty, které namluvil sám Jančura a ve kterých vyzývá občany, ať si nenechávají nadále arogantní chování politiků líbit a pošlou svůj názor svému hejtmanovi.

„Původně jsem chtěl do první části kampaně investovat 2 miliony korun, ale vzhledem k lživým a urážlivým útokům hejtmana ČSSD Radka Martínka jsem se rozhodl rozpočet zdvojnásobit a v první fázi investovat již 4 miliony,“ říká Radim Jančura.

Ohlas na kampaň je obrovský. Na Facebooku ihned vznikla řada skupin, které podporují Jančurovu kampaň a jejichž názvy hovoří za vše – několik tisíc příznivců mají skupiny „Nechci jezdit v popelnici“ a „Ostře sledované žluté vlaky.“

„Během posledních dní jsme získali tak obrovské množství podpory a pozitivních ohlasů, že jsem až sám překvapen. Měli bychom my všichni občané zvednout hlavy a přijít volit, zamíchat karty a hlavně sdělit našim politikům: Nedělejte z nás jen ovce, které buď nevolí, nebo volí menší zlo. Pokud se sebou strany něco neuděláte, nezačnete se čistit od prospěchářských kolegů a kmotrů všeho druhu, tak se vám asi brzy rozutečeme!“ sděluje své první pocity z odezvy mediální kampaně Radim Jančura.
(03.12.2009 17:38:39)


Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku