Doprava

Autobusová, vlaková i letecká doprava

Společnost RegioJet předala Ministerstvu dopravy závazné nabídky na provozování dálkových spojů

Napsal admin • Čer 9th, 2010 • Rubrika: STUDENT AGENCY

Brno, 15. června 2009
Závazné nabídky na provozování patnácti linek dálkové dopravy předala dnes společnost RegioJet objednateli těchto spojů – Ministerstvu dopravy. Předmětem nabídek je provozování patnácti linek dálkové dopravy, rozčleněných do tří provozních souborů, po dobu deseti let, počínaje rokem 2011. Jedná se zhruba o jednu polovinu celkového rozsahu provozu vlaků kategorie R (rychlík), objednávaných Ministerstvem dopravy.
Obsah prvního provozního souboru byl vydefinován přímo Ministerstvem dopravy, ostatní linky pokrývají rovnoměrně všechny charaktery provozu od téměř regionálních (např. Kolín – Rumburk, Praha – Písek – České Budějovice) po významné spojnice celostátního významu.

Pro provoz na všech linkách nabízí společnost nasazení výhradně nových elektrických a dieselových jednotek. K tomu poznamenává Jan Paroubek, provozní ředitel firmy: „Hledali jsme optimální řešení při propojení mnoha požadavků, např. pořizovací ceny, provozních nákladů a požadavků na komfort a kvalitu pro cestující. Našli jsme ho.“ Jedná se o vozidla nejmodernější konstrukce s pohodlným klimatizovaným interiérem a vysokou dynamikou jízdy. Tato vozidla mohou zkrátit jízdní doby na některých linkách až o 20%. Zásadním přínosem vozidel je jejich maximální provozní spolehlivost a bezpečnost.

Rozsáhlá, téměř třistastránková, dokumentace nabídek pokrývá komplexní personální, vozidlové, údržbové, odbavovací a informační zajištění provozu. Obsahuje podrobný popis plnění zakázky, stanovuje kvalitativní standardy a závazky, kalkulaci cen a smluvní podmínky. „Předkládáme řešení, které je dotaženo až do úrovně provozního detailu. Naše kalkulace ceny jsou otevřené a transparentní. Ministerstvo dopravy má proto možnost velmi podrobně vážit a studovat parametry naší nabídky a srovnat ji s nabídkou případných jiných dopravců“, uvádí Jiří Schmidt, obchodní ředitel společnosti.
Pro cestující bude kromě nových vozidel a řady palubních služeb připraven i srozumitelný a dostupný systém nákupu jízdenek. Cílem je nabídnout co nejširší spektrum možností nákupu jízdních dokladů a minimalizovat tak bariéry cestování před nástupem jízdy. Jízdné bude zhruba o 15% levnější než současná výše s možností získání dalších slev v předprodejích.

Cena za provozování nabízených spojů (tzn. úhrada prokazatelné ztráty) je až o třetinu nižší, než současná cena Českých drah. RegioJet odhaduje, že po dobu deseti let představují nabídky úsporu prostředků státního rozpočtu ve výši 8 – 9 miliard korun.


Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku