Doprava

Autobusová, vlaková i letecká doprava

S Českými drahami navštívilo Prahu 33 000 dětí ze všech koutů republiky

Napsal admin • Čer 9th, 2010 • Rubrika: České dráhy

České dráhy ukončily jarní etapu akce „Děti na výlet do Prahy“. Za necelé Tři měsíce přivezly do hlavního města rekordních 33 tisíc dětí ze všech koutů České republiky. Děti ze základních škol nebo dětských domovů přitom mohly do Prahy přijet vlakem odkudkoliv za pouhých 80 korun. Akci dopravce zopakuje zase na podzim.

„Je to skoro neuvěřitelný úspěch a na začátku nám hodně lidí nevěřilo, že školy naši nabídku vůbec využijí,“komentuje výsledek ředitel odboru produktů a obchodu Aleš Ondrůj. “Poslední dny před ukončením jsme museli některé dálkové vlaky posilovat. Například Hutníkem k nám jezdily denně stovky školáků. Nejvíce dětí k nám přijíždělo z Opavy, Ostravy, Havířova, Olomouce, ale také z Brna nebo Českých Budějovic.“ Vůbec nejvíce dětí, celkem 1961, dorazilo z Brna.

Dopravce přivážel děti odkudkoliv z České republiky do hlavního města a zpátky domů za 80 korun na osobu. Nabídka platila do konce května a školy ji budou moci opět využít od září. České dráhy navíc oslovily některá pražská muzea a Království železnic, kde školy dostaly oproti jízdence levnější vstupné. Muzeum hlavního města Prahy s Langweilovým modelem Prahy mohly děti navštívit dokonce zdarma.

Projekt „Děti na výlet do Prahy“ je součástí Junior programu Českých drah. Od září pak České dráhy rozšíří nabídku destinací pro výlety základních škol také do Olomouce a Brna.

Za 80 korun už přijelo do Prahy více než 10 000 dětí!


Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku