Doprava

Autobusová, vlaková i letecká doprava

Rhodos – cenu za image – získaly opět České aerolinie

Napsal admin • Čer 9th, 2010 • Rubrika: České aerolinie (ČSA)

Již podruhé v řadě získaly České aerolinie prestižní ocenění Rhodos za firemní image v kategorii leteckých společností. Toto ocenění stvrzuje, že České aerolinie jsou vnímány jako značka s dobrou pověstí.

V letošním, již XII. ročníku soutěže o nejpůsobivější image, kterou každoročně vyhlašuje občanské sdružení Rhodos, bylo hodnoceno dvanáct kategorií z vybraných oborů výroby a služeb. V kategorii leteckých společností České aerolinie zvítězily před Lufthansou a British Airways.

Hlavním cílem výzkumu „Rhodos – Cena za image“ je ohodnotit image společností z vybraných oborů výroby a služeb a poté sestavit žebříček tří nejlepších firem v každé z kategorií. Žebříček firem s nejpůsobivější image je sestaven na základě reprezentativního průzkumu, do kterého jsou každý rok zapojeni vrcholoví manažeři z náhodně vybraných firem v celé České republice. Ti jsou požádáni, aby spontánně jmenovali pět firem z každého oboru a ohodnotili, nakolik tyto firmy splňují jednotlivé parametry, které nejlépe vystihují image firem v daném oboru. Výsledné pořadí jednotlivých společností je pak kombinací hodnocení znalosti a image. Do soutěže není možno se přihlásit, ani není možno ze strany hodnocených firem výsledky jakkoli ovlivnit. Pro rok 2009 byly vyhlášeny tyto kategorie: banky, cestovní kanceláře, čerpací stanice pohonných hmot, letecké společnosti, obchodní řetězce, pojišťovny, splátkové firmy, stavební firmy, telefonní operátoři, výrobci automobilů, výrobci mobilních telefonů a výrobci spotřební elektroniky.


Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku