Doprava

Autobusová, vlaková i letecká doprava

Odbavování letadel bude zajišťovat ČSA Support

Napsal admin • Čer 9th, 2010 • Rubrika: České aerolinie (ČSA)

Veškeré činnosti související s odbavením letadel spojí České aerolinie od ledna v samostatné společnosti. Stane se tak převedením handlingu do stávající dceřiné společnosti ČSA Support.

Handlingové služby v samostatném komerčním subjektu přinesou celou řadu výhod. Tato změna v prvé řadě zprůhlední náklady a výnosy na danou činnost a zároveň otevře prostor pro zvýšení celkové efektivity. Věřím, že takový krok přivítají i obchodní partneři, pro které bude fungování společnosti přehlednější,“ uvedl prezident Českých aerolinií Miroslav Dvořák a doplnil: “Chtěl bych zdůraznit, že ČSA Support nadále zůstane dceřinou společností Českých aerolinií.

Správa společnosti ČSA Support bude spadat do kompetence viceprezidenta pro provozní úsek Petera Juska. Hospodaření firmy ale bude striktně oddělené od účetnictví Českých aerolinií. Hodnotu handlingu před vyčleněním ocení znalec, o tuto částku se navýší základní kapitál dceřiné společnosti. V personální oblasti se změna dotkne zhruba 800 současných pracovníků Českých aerolinií, kteří budou do ČSA Support převedeni od 1. ledna 2010.

ČSA Support bude poskytovat komplexní servis, který se i nadále může opírat o zkušenosti a zázemí leteckého dopravce, stoprocentní mateřské společnosti. Důraz bude kladen na zvyšování rentability jednotlivých provozních činností,“ řekl viceprezident pro pozemní provoz Peter Jusko.

Projekt navazuje na opatření  restrukturalizačního plánu, jehož cílem je České aerolinie stabilizovat. I tento krok významně pomůže k ozdravení společnosti a k překonání nízkopříjmové zimní sezony.

Mezi významné zákazníky handligových služeb Českých aerolinií dnes patří zejména partneři z aliance SkyTeam operující do/z Prahy, mezi nimi Air France-KLM, Delta Air Lines, Aeroflot, Korean Air, ale i další společnosti, jako například CAI, Lufthansa, Swiss International Air Lines, Austrian Airlines, SAS – Scandinavian Airline System, Malev, Finnair, Aerosvit, China Airlines-Cargo anebo Luxair.


Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku