Doprava

Autobusová, vlaková i letecká doprava

Lidské zdroje, IT a právní záležitosti bude v Českých aeroliniích řídit Josef Adam

Napsal admin • Čer 9th, 2010 • Rubrika: České aerolinie (ČSA)

Viceprezidentem pro lidské zdroje, informační technologie a právní záležitosti Českých aerolinií bude od 16. ledna 2010 Josef Adam. Tuto funkci dočasně zastávala Marcela Hrdá, která ze společnosti odchází. Do kompetencí viceprezidenta úseku budou nově spadat i právní záležitosti. Josef Adam, který dříve působil v právním oddělení Letiště Praha, je již od 19. října 2009 členem představenstva Českých aerolinií.

Předseda představenstva a Prezident Českých aerolinií Miroslav Dvořák uvedenou změnu komentoval: „Těší mne, že mohu oznámit obsazení poslední klíčové pozice v nejužším vedení. Josef Adam již přímo na projektech v Českých aeroliniích prokázal, že jeho schopnosti jsou pro společnost jednoznačným přínosem. Ze svého dosavadního působení na Letišti Praha odešel a nyní se naplno soustředí na implementaci jednotlivých opatření plánu dlouhodobé stabilizace Českých aerolinií v nově svěřených oblastech.

Josef Adam vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Po skončení studia působil v advokátních kancelářích. V srpnu 2007 nastoupil na Letiště Praha, kde byl manažerem právního úseku a zároveň se účastnil významných projektů společnosti. Byl jednou z klíčových osob, které realizovaly transformaci státního podniku Správa Letiště Praha na akciovou společnost Letiště Praha. Od 19. října 2009, kdy se stal členem představenstva Českých aerolinií, se i tady podílí na stěžejních projektech a transakcích probíhající restrukturalizace a stabilizace společnosti. Z Letiště Praha odešel v lednu 2010 poté, co převzal funkci viceprezidenta pro lidské zdroje, informační technologie a právní záležitosti.

Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku