Doprava

Autobusová, vlaková i letecká doprava

Kanada zavedla vízovou povinnost pro občany ČR

Napsal admin • Čer 9th, 2010 • Rubrika: STUDENT AGENCY

14.7.2009 – Ode dne 14.7.2009, 0:01 hod. severoamerického východního časového pásma (6:01 hod. středoevropského letního času) byla zavedena vízová povinnost pro české občany cestující do Kanady.

Kanada zavedla přechodné období 48 hodin po zavedení víz – cestujícím bez víza bude umožněno požádat na hranicích do Kanady o tzv. povolení vstupu do Kanady s platností pobytu do 90 dnů. Mimo toto období nebudou umožněny žádné výjimky. Toto povolení by mělo být vydáno bezplatně.

Pokud cestující plánuje přílet do Kanady po 15. červenci 2009, 23:59 hod. severoamerického východního časového pásma (16. července 5:59 hod. středoevropského letního času), bude muset předtím požádat o vstupní vízum, a to zasláním žádosti Velvyslanectví Kanady ve Vídni.
Zpracování veškerých žádostí o vízum a poskytování informací občanům České republiky bude zajišťovat vízové oddělení Velvyslanectví Kanady ve Vídni. Tyto služby budou poskytovány v několika jazycích včetně češtiny.

Možnosti podání žádosti:
1. Vízum je možné žádat prostřednictvím STUDENT AGENCY. Lhůta pro zpracování víz bude cca jeden týden od podání na ambasádu ve Vídni. Bližší informace zde.
2. Pro klienty, kteří již mají zakoupenou letenku pro cestu do Kanady na období mezi dneškem a 5. srpnem, bude až do 5. srpna pro občany České republiky žádající osobně otevřené vízové oddělení ve Vídni i po dobu poledních přestávek. Žádosti doručené osobně budou zpracovány ve stejný den. Poplatek za vyřízení je možné uhradit v Rakousku během osobní návštěvy Vídně.
3. V případě, že klienti zašlou vyplněnou žádost a ostatní dokumenty do Vídně poštou, bude žádost zpracována během 3 pracovních dnů po obdržení žádosti ve Vídni. Vízové oddělení poté zašle veškeré dokumenty včetně vašeho pasu zpět na adresu klienta.

Jestliže již máte v naší kanceláři zakoupenou letenku do Kanady s odletem v průběhu července a budete provádět změnu rezervace, nebudeme vám účtovat transakční poplatek STUDENT AGENCY, pouze poplatek za změnu letenky stanovený dopravcem.

Bližší informace o podání žádosti a udělení víza naleznete
zde.


Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku