Doprava

Autobusová, vlaková i letecká doprava

Den veřejné dopravy – 10 let EgroNetu

Napsal admin • Čer 9th, 2010 • Rubrika: České dráhy

Před deseti lety začal fungovat v Evropě zcela ojedinělý přeshraniční systém integrované dopravy nazvaný EgroNet. Při této příležitosti pořádá Rozvojový dopravní svaz (RDS) v sobotu 29. května akci Den veřejné dopravy – 10 let EgroNetu. RDS je sdružení, jehož členové jsou všichni železniční a autobusoví dopravci provozující veřejnou dopravu v Karlovarském kraji.

V rámci celého území Karlovarském kraje budou vypraveny zvláštní vlaky i autobusy, ve kterých se bude možno zdarma přepravit za památkami regionu. České dráhy vypravují z Mariánských Lázní do Bečova nad Teplou zvláštní vlak vedený parní lokomotivou. Tento vlak bude po trase doprovázen tzv. fotobusem. V době od devíti hodin do odjezdu parního vlaku v 9:30 vystoupí na mariánskolázeňském nádraží Dechový orchestr mladých s mažoretkami,“ upřesňuje ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Karlových Varech Vladimír Omelka.Zájemci budou mít rovněž možnost prohlédnout si novou dopravní kancelář Českých drah, ze které nově výpravčí řídí celý úsek trati z Plané u Mariánských Lázní do Lázní Kynžvart.

Po předložení pamětní jízdenky, kterou každý účastník obdrží ve zvláštních vlacích a autobusech, bude možné navštívit památky, jako např. hrad a zámek Bečov, hrad Loket, zámky Kynžvart a Chyše nebo klášter Teplá, se zvýhodněným vstupným.

Parním vlakem do Bečova

Parní vlak vyjíždí z Mariánských Lázní v 9:30, do Teplé přijede v 10:50 a do cílové stanice, do Bečova nad Teplou přijede v 11:18 hod.. Zpět do Mariánských Lázní vlak vyjíždí v z Bečova nad Teplou ve 14:10, v Teplé zastavuje ve 15:10 a do Mariánských Lázní přijede v 15:48 hod.

Výhodná nabídka jízdenek

Pro přepravu na pravidelných linkách a vlacích v oblasti EgroNet si budou moci cestující v sobotu 29. května 2010 zakoupit jednodenní jízdenku EgroNet, která pro tento den platí pro 2 dospělé osoby a čtyři děti do věku čtrnácti let včetně. Dva dospělí cestující či rodina tak ušetří 50 % na jízdném, neboť si nemusí kupovat dvě jednodenní jízdenky EgroNet.

Více informací poskytnou pracovníci ČD Centra na nádraží v Mariánských Lázní a jsou také na internetových stránkách www.egronet.cz.

Den veřejné dopravy se uskuteční ve spolupráci s Euregiem Egrensis a je hrazen EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj z programu Cíl 3, který podporuje přeshraniční spolupráci mezi Českou republikou a Saskem za přispění Karlovarského kraje.

EgroNet je výjimečný

EgroNet je v Evropě zcela ojedinělý způsob přeshraniční integrované dopravy. Tento systém po deseti letech fungování sdružuje celkem 62 německých a českých dopravců. Jedná se o dopravní systém, který umožňuje cestovat prostřednictvím autobusů, trolejbusů, vlaků a některých lanových drah v regionu tzv. „čtyřzemí“ (částí Bavorska, Saska, Duryňska a celého Karlovarského kraje). Na jednu jízdenku lze přitom cestovat libovolnými dopravními prostředky veřejné dopravy a v době její platnosti uskutečnit libovolný počet jízd. Cena jízdenky je v ČR pro všechny železniční i autobusové dopravce jednotně stanovena na 150 korun pro jednu osobu a platí v celé oblasti EgroNetu. Cestujícím umožňuje například zajet z Karlových Varů (nebo z jiné železniční stanice v Karlovarském kraji) do německých měst Weiden, Bayreuth, Gera, Zwickau nebo Kulmbach. V České republice lze cestovat všemi osobními vlaky i rychlíky, v Německu pak vlaky označenými RB, RE, IRE, VBG, a ALX. Jízdenka REGIONet EgroNet má i další výhody, po jejím předložení lze získat různé slevy jako např. na vstupném při návštěvách vyjmenovaných památek, muzeí, bazénů nebo na různé kulturní či sportovní akce.


Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku