Doprava

Autobusová, vlaková i letecká doprava

Chartery bude nabízet HOLIDAYS Czech Airlines

Napsal admin • Čer 9th, 2010 • Rubrika: České aerolinie (ČSA)

Charterové služby Českých aerolinií bude od 1. června 2010 nabízet dceřiná společnost HOLIDAYS Czech Airlines, a.s. Rozhodla o tom mimořádná valná hromada společnosti, když 20. května schválila převod charterového podnikání do již existující dceřiné společnosti HOLIDAYS Czech Airlines.

Vyčleněním charterů do dceřiné společnosti došlo k prvnímu kroku potřebnému ke vzniku samostatné letecké společnosti. „HOLIDAYS Czech Airlines bude v této první fázi plnit funkci obchodní společnosti v oblasti nepravidelné dopravy. Zároveň zažádá o veškerá povolení, tedy především o licenci leteckého dopravce a osvědčení provozovatele obchodní letecké dopravy (AOC), která jsou potřebná pro plnohodnotné fungování leteckého dopravce,“ uvedl předseda představenstva a prezident Českých aerolinií Miroslav Dvořák a dodal.: „Naplňujeme postupně kroky, které jsme si předsevzali, a systematicky směřujeme k holdingovému uspořádání Českých aerolinií. Je to model, který se ukazuje jako nejperspektivnější.

Do společnosti HOLIDAYS Czech Airlines přešli z mateřské společnosti k 1. červnu 2010 dosavadní zaměstnanci charterů. Ve druhém kroku, tedy po naplnění formalit potřebných ke vzniku samostatného dopravce, přibude také létající personál. Ve stejnou dobu též budou k dispozici další podrobnosti o způsobu fungování nového dopravce.

HOLIDAYS Czech Airlines nadále zůstává také cestovní kanceláří. Dlouhodobě se zaměřuje například na eurovíkendy, okružní plavby nebo lázeňské pobyty. Chartery i cestovní kancelář v jednom podnikatelském subjektu dávají dohromady logický celek. Obojí přímo souvisí s dovolenou, odpočinkem a zdravým životním stylem.


Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku