Doprava

Autobusová, vlaková i letecká doprava

České aerolinie spouští novou verzi internetové prezentace

Napsal admin • Čer 9th, 2010 • Rubrika: České aerolinie (ČSA)

Informace o leteckém spojení na jedno kliknutí, internetové záložky pro snadnou rezervaci anebo možnost stát se hned v průběhu rezervace členem věrnostního programu. I tato vylepšení spolu s výraznou změnou grafiky doprovázejí dnešní spuštění inovované internetové prezentace Českých aerolinií. Nové stránky byly výrazně upraveny také v rámci tzv. SEO optimalizace pro vyhledávače, což by mělo zlepšit umístění jejich odkazu ve výsledcích hledání na internetu. Zároveň České aerolinie na českém trhu snížily cenu servisního poplatku za vystavení letenky o 100 korun.

Nejviditelnějších změn kromě samotné grafiky doznala úvodní stránka, zejména struktura
a uspořádání informací, a ergonomie vyhledávání leteckého spojení. Přednost má jednoduchost a přehlednost, více prostoru je věnováno také propagaci nových produktů a akčních nabídek. Například vyhledávání požadovaného spojení, včetně konečné ceny, je možné na jedno kliknutí po zadání požadované destinace, termínu letu a počtu osob. Novinkou je také, že všechny informace o rezervaci zůstanou na úvodní stránce v podobě záložek. Zákazník se nemusí zdlouhavě vracet zpět, pokud bude chtít provést změnu v předchozím kroku.

Změny, které České aerolinie provedly, vycházejí jak z průzkumů, tak ze sledování chování zákazníků pomocí různých analytických nástrojů, například takzvaných heat map. Potvrdilo se, že některé ovládací prvky původního webu začaly zákazníkům méně vyhovovat. Proto se je České aerolinie snažily zdokonalit tak, aby byly uživatelsky příjemnější a zároveň více flexibilní,“ vysvětluje Peter Baláž, manažer Elektronického marketingu Českých aerolinií a doplňuje: „Pro klienty je důležitá maximální rychlost nalezení informace, ideálně přímo na úvodní stránce.“ Tomu se právě nové internetové stránky Českých aerolinií přizpůsobují.

Další novinkou je možnost registrace do věrnostního programu OK Plus Českých aerolinií již v průběhu rezervace letenky, což zákazníkovi umožní čerpat výhody programu již při prvním proletu. Nové stránky podstoupily také významné úpravy v rámci tzv. SEO optimalizaci pro vyhledávače, které by měly zlepšit umístění odkazu ve výsledcích hledání.

Snížení servisního poplatku
Spolu s uvedením nové podoby internetových stránek České aerolinie o 100 Kč snižují cenu tzv. servisního poplatku za vystavení letenky. Se stávajícími i připravovanými on-line produkty, které budou fungovat na principu nákupního košíku, dostanou klienti Českých aerolinií jednoduchý rezervační a platební nástroj. Platbu za letenku je na internetových stránkách Českých aerolinií možné provést např. kreditní nebo jakoukoliv debetní kartou s povolením internetových transakcí, nebo on-line převodem z účtu na účet, pokud má zákazník účet
u Raiffeisenbanky, eKonto nebo PaySec.


Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku