Doprava

Autobusová, vlaková i letecká doprava

Au pair v USA dostanou vyšší kapesné

Napsal admin • Čer 9th, 2010 • Rubrika: STUDENT AGENCY

7. 4. 2009 – Mladí lidé, kteří se letos vydají do USA pracovat jako au pair mají nyní o důvod více k radosti. Americký vládní úřad totiž rozhodl o zvýšení jejich týdenního kapesného z 176,85 USD na 195,75 USD s platností od července. Ročně si tak au pair vydělá o 20 000 Kč více než doposud.
„Program au pair USA je jedinečný a populární zejména díky téměř nulovým počátečním nákladům, které musí účastníci vynaložit. Hostitelské rodiny hradí účastníkům programu zpáteční letenku, školné i počáteční školení v New Yorku. Každý účastník programu au pair USA dostane navíc i dva týdny placené dovolené“ – říká Leona Ryšavá, obchodní ředitelka pro pracovní a au pair pobyty ve STUDENT AGENCY.
Au pair si v USA mohou dovolit jen zámožnější rodiny. Účastníci programu se tak dostanou pouze do hostitelských rodin s dobrým zázemím, takže se často v rámci rodinné dovolené podívají i na turisty oblíbená místa jako je Havaj, Florida Keys apod.
Starostí au pair v USA je pouze hlídání dětí, na jiné domácí práce má rodina většinou další pomocníky. I to je významný důvod, proč vyrazit jako au pair právě do Spojených států. Naproti tomu v evropských zemích se od au pair často očekává i to, že budou rodinám pomáhat s údržbou domácnosti.
Pobyty au pair jsou stále populární. Prostřednictvím STUDENT AGENCY vycestovalo v loňském roce na au pair pobyt více než 1000 klientů.
„Jako au pair jsem v USA pracovala 40 hodin týdně. Mým úkolem bylo odvézt děti do školky, do kroužků, domlouvat jim schůzky na hraní s ostatními dětmi apod. Rozhodně však nešlo o žádnou namáhavou práci“ – říká Lenka Mojžíšová, klientka STUDENT AGENCY, která strávila jako au pair v USA jeden rok a může tuto zkušenost všem doporučit. „Přinos programu au pair vidím zejména v rozšíření obzoru a v získání neocenitelných zkušeností s jinou kulturou. Ameriku zná většina lidí pouze z filmů a seriálů. Realita je však často odlišná. Teprve životem s americkou rodinou pochopíte, jak Američané uvažují a v čem jsou jiní než Evropané. Stát se au pair v USA je skvělou možností jak pochopit americkou kulturu.“


Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku